KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9344305
*
nr 934 4305
Akvarell
Milvid Kito, "Häädemeste", 45x26
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:12:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/1 16:09:06
1
Vinnande bud
12/1 15:37:18
2
150 kr
12/1 15:37:18
1
200 kr (Budbetjänt)
12/1 15:43:25
2
250 kr
12/1 15:43:25
1
300 kr (Budbetjänt)
12/1 15:44:08
2
350 kr
12/1 15:44:08
1
400 kr (Budbetjänt)
12/1 16:12:14
1
justering av budtak
12/1 18:07:58
3
450 kr
12/1 18:07:58
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller milvid kito vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
*
Akvarell
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4305
Akvarell
Milvid Kito, "Häädemeste", 45x26
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/1 16:09:06 | 1 | Vinnande bud |
12/1 15:37:18 | 2 | 150 kr |
12/1 15:37:18 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
12/1 15:43:25 | 2 | 250 kr |
12/1 15:43:25 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
12/1 15:44:08 | 2 | 350 kr |
12/1 15:44:08 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
12/1 16:12:14 | 1 | justering av budtak |
12/1 18:07:58 | 3 | 450 kr |
12/1 18:07:58 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller milvid kito vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45